طراحی دکوراسیون کافی شاپ

طراحی دکوراسیون کافی شاپ

کافی شاپ ها نمادی از آرامش و دنج بودن در محیط های شهری هستند که روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود . قطعا طراحی دکوراسیون کافی شاپ با طراحی محیط های دیگر متفاوت است. مشتریانی که برای صرف میان وعده یا نوشیدنی به کافی شاپ می روند انتظار فضایی دنج و صمیمی را دارند. فضایی آرامش بخش مناسب جلسات کاری و قرارهای دوستانه و عاشقانه و در کل تعاملات اجتماعی ،که می تواند افراد را اندکی از فضای پر ازدحام شهری دور کند.

ایده های نو طراحی دکوراسیون کافی شاپ با الفبای رستورانی

کافه ها مکانی خاطره ساز و ماندگار در ذهن افراد و بسیاری اوقات تبدیل به پاتوق همکاران ، دانشجویان و دوستان می شوند. طراحی داخلی هر فضایی استانداردهای خودش را دارد، با این حال طراح حرفه ای باید فراتر از کلیشه ها عمل کند تا بتواند طرح کلی تاثیرگذار و منحصربفرد ارایه دهد، بهتر است طراحی دکوراسیون کافی شاپ، کمی سحرانگیز و خارج از عرف باشد. در این مطلب همراه ما باشید تا با المان های طراحی کافی شاپ بیشتر آشنا شوید.

پلان اصلی دیزاین داخلی کافی شاپ

بعد از راه اندازی کافی شاپ ، در طراحی ایده کلی، باید به نیازهای کارفرما به صورت خلاقانه پاسخ گفته شود و مخاطب کافه مورد بررسی و فرهنگ های مختلف شناسایی شوند. ،مطمئنا یک طراح باید بداند برای چه طیفی طراحی می کند. فضایی که مناسب نشست های کاری باشد با دورهمی های دوستانه متفاوت است. به طور خلاصه در زیر پلان اصلی ، نوع و رنگ میز وصندلی یا مبلمان، رنگ دیوارها ،کف پوش ها ، نوع نورپردازی و اکسسوری را توضیح میدهیم.

نوع ملک و متراژ و موقعیت در اجرای طرح مد نظر میباشد به طور مثال برای یک فضای کوچک در یک محله دانشجویی سبک مینیمال مناسب تر است.

هر کافه ای با کانسپت اولیه ای، طراحی و در سبک های کلاسیک و مدرن دسته بندی می شود. انتخاب رنگ ها بر اساس این ایده و سبک شناسی می باشد. پایه سبک مدرن، رنگ سفید و رنگ های خنثی می باشد. برای سبک کلاسیک رنگ های پر زرق و برق، معنادارتر است.

برخلاف فست فود ها ، صندلی های چوبی انتخاب مناسبی برای کافه ها هستند و در سبک کلاسیک از صندلی لهستانی هم استفاده می شود. مبلمان کافی شاپی دسته دار نیز گزینه ای برای راحتی بیشتر می باشند. توجه داشته باشید که لزوما تبعیت از یک الگوی خاص در میز و صندلی، جذابیت کافه را کاهش می دهد، به همین دلیل ترکیب صندلی و مبل هم ایده خوبی است.

اگر فضای کافی وجود دارد می توان بار نوشیدنی، طراحی کرد و از انواع دستگاههای قهوه ساز متناسب با تم کلی استفاده کرد که جنبه زیبایی هم داشته باشند. همچنین چیدن چند صندلی کانتر کلاسیک یا مدرن متناسب با سبک کافه ایده خوبی است.

تیم طراحی مجموعه الفبای رستورانی با در نظر گرفتن نیازهای کارفرما و با علم به همه استاندارها و در عین خلاق بودن، طرحی نو در طراحی دکوراسیون کافی شاپ به شما ارائه می دهد.


جهت مشاوره در زمینه طراحی دکوراسیون کافی شاپ با تیم طراحی مجموعه الفبای رستورانی تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱