طراحی دکوراسیون فست فود

طراحی دکوراسیون فست فود

امروز در جای جای شهر می توان انواع فست فود ها را دید، اما چه مواردی یک فست فود را از سایر فست فود ها متمایز می کند؟ به جرات طراحی دکوراسیون فست فود به همراه منو از عوامل مهم در برتری انواع فست فود است. الفبارستورانی گام به گام در طراحی دکوراسیون فست فود با شما خواهد بود.

طراحی دکوراسیون فست فود با الفبارستورانی

امروزه با افزایش مشغله های زندگی و کاهش زمانی که افراد می توانند به غذا خوردن اختصاص دهند، شاهد رشد زیاد فست فود ها در سطح شهرها هستیم. مطمئنا خوردن غذاهایی که آماده شدن آنها وقت زیادی نمی گیرد و حتی هزینه کمتری دارند، گزینه مناسب برای افراد شاغل و یا دانشجویان می باشد.بیشتر افراد، در فضای وب به دنبال فست فود های جدید یا شعب فست فودهایی که میشناسند می گردند. حتما برایتان پیش آمده است که عکس هایی از یک فست فود شما را به آنجا کشانده باشد تا غذایتان را درآنجا صرف کنید. بی شک یکی از عوامل موثر در جذب مشتری و توسعه فست فودها، دکوراسیون داخلی فست فود می باشد.

در طراحی دکوراسیون فست فود مقیاس هایی از جمله : انتخاب رنگ ها، نوع دیوارپوش ها و کف پوش ها، نورپردازی و اکسسوری و تزئینات لازم و… مورد توجه می باشند.

طراحی دکوراسیون فست فود
طراحی دکوراسیون فست فود

طراحی دکوراسیون فست فود و رستوران ها نیز از جمله فعالیت های تخصصی است که باید توسط طراحان متخصص این حوزه انجام شود. طراحان دکوراسیون مجموعه الفبای رستورانی از سلیقه شما در طرح ها استفاده می کنند، و مرحله به مرحله پیش میروند تا به طرح نهایی و ایده آل شما برسند، در عین حال رعایت استانداردهای طراحی غیر قابل چشم پوشی است.

مجموعه الفبای رستورانی پروژه هایی را در این حوزه از صفر تا صد اجرا کرده است و در این مطلب ویژگی های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی فست فود را به صورت کلی و خلاصه بررسی می نماید. طراحی داخلی رستوران، المان های خاص خود را دارد که باید رعایت شوند اما در کنار آن منحصربودن فست فود شما اهمیت زیادی دارد.

براساس پلان اصلی، انتخاب جای مناسب سالن، آشپزخانه، پیشخوان و سرویس بهداستی اهمیت زیادی دارد، هم در نمای داخلی و هم درراحتی کارکنان و مشتریان  نقش دارد.

طراحی دکوراسیون فست فود
طراحی دکوراسیون فست فود

از آنجاییکه مشتری های فست فود مدت کوتاه تری را نسبت به رستوران و کافی شاپ صرف غذا خوردن می کنند، در مقایسه با رستوران ، رنگ های شاد در طراحی داخلی فست فود استفاده می شود و همچنین ترکیب چند رنگ دررنگ آمیزی دیوارها و یا دیوارپوش ها جلب توجه زیادی می کند، همچنین تاثیر مستقیمی بر حالت روحی افراد دارد، کاشی های طرحدار و منقش هم گزینه مناسبی هستند. ترکیب رنگ مناسب دیوارها، کف پوش ها، مبلمان هم اصول خودش را دارد.

نوع میز وصندلی فست فود هم براساس هماهنگی با دیوارها و سنگ یا سرامیک کف انتخاب می شوند، اصولا صندلی های سفارشی می تواند از فلز، چوب و یا پلاستیک ساخته شوند و حتی لوگوی برند فست فود موردنظر در طراحی آنها استفاده شود. استفاده ترکیبی از صندلی ، کاناپه، صندلی کانتر  و پوف نیز امروزه رواج دارد و محیط شما را کاربردی تر می کند.

معماری و طراحی دکوراسیون فست فود
معماری و طراحی دکوراسیون فست فود

در دیزاین داخلی فست فود می توان از طراحی قفسه هایی بر روی دیوارها استفاده کرد و اکسسوری هایی متناسب با سبک فست فود در دکور قرار داده شوند.

استفاده از لامپ های خاص و روشنایی های مدرن هم ایده خوبی است، لازم به ذکر است فست فودها برخلاف کافی شاپ به نور زیاد احتیاج دارند.

رفتار مخاطب و تجربه فضایی در طراحی دکوراسیون  


جهت مشاوره در زمینه طراحی دکوراسیون فست فود با تیم طراحی مجموعه الفبای رستورانی تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱