راه اندازی کافی شاپ

راه اندازی کافی شاپ

راه اندازی کافی شاپ یعنی ایجاد مکانی برای گفت و گو و معاشرت افراد مختلف که به دنبال مکانی آرامش بخش هستند. اگر به دنبال راه اندازی کافی شاپ هستید باید بتوانید محیطی آرام و دلنشین ایجاد کنید که مشتریان علاوه بر صرف نوشیدنی و غذای با کیفیت از محیط لذت ببرند و همین موضوع می تواند تبدیل به یک تهدید مثبت شود تا مشتریان را دوباره به آنجا بکشاند. پس چه بهتر که در این راه از بهترین مشاوره راه اندازی کافی شاپ بهره بگیرید!

چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم

برای راه اندازی یک کافی شاپ ، کافیست تمامی مراحل راه اندازی از ابتدا تا انتهای کار را قدم به قدم با مشاوران ما پیش روید تا یک تجربه موفق و بی نظیر برای خود رقم بزنید.

مجموعه الفبای رستورانی با در اختیار داشتن تیمی حرفه ای در تمامی زمینه های مرتبط با راه اندازی کافی شاپ خدمات خود را در قالب طراحی دکوراسیون کافی شاپ، تجهیزات کافی شاپ، طراحی منوی کافی شاپ و مشاوره و راه اندازی کافه، ارائه میدهد.

مشاوره راه انداز کافی شاپ
مشاوره راه انداز کافی شاپ

در زیر به تشریح هر یک از گام های راه اندازی کافی شاپ می پردازیم تا شما بعنوان کسی که میخواهد سالها در این زمینه تجربه ای موفق داشته باشد، بتوانید چشم انداز درست و دقیقی از آنچه قرار است انجام شود داشته باشید.

راه اندازی کافی شاپ قدم به قدم

 • انتخاب مکان مناسب

اولین و مهمترین گام در راه اندازی کافی شاپ انتخاب محل است که نباید از اهمیت آن غافل شد. محل باید طوری انتخاب شود که همه عوامل تاثیر گذار مثل کشش منطقه، وضعیت رقبای حاضر در منطقه و … را شامل شود. اگر مکان مغازه ی خود را بدرستی انتخاب کنید در اصل می توان گفت از مرحله مهمی عبور کرده اید زیرا بسیاری از کارفرمایان زمان زیادی را در این مرحله صرف می کنند و بر این باورند که محل کافی شاپ مهمترین عامل موفقیت آنهاست.

 

 • طراحی دکوراسیون کافی شاپ

فضای داخلی کافی شاپ با فست فود و رستوران بسیار متفاوت است.مشتریان در فست فود و رستوران صرفا برای غذا خوردن می آیند و بعد از اینکه غذایشان تمام شد محل را ترک می کنند.

اما کافه اینگونه نیست، مشتریان زمان بیشتری را در آنجا سپری می کنند پس لازم است که فضای آرام و دلنشین داشته باشد تا مشتریان حس خوبی را تجربه کنند. مشاورین ما در تیم طراحی مجموعه الفبای رستورانی پس از برداشتن پلان از فضای کافی شاپ اقدام به طراحی دکوراسیون کافی شاپ بر اساس سلیقه و نظر کارفرما می کنند. پس از چند جلسه مشاوره با کارفرما در نهایت یک طرح نهایی می شود که پس از آن به مرحله اجرا می رسد.

مشاوره راه انداز کافی شاپ
مشاوره راه انداز کافی شاپ
 • تعیین نوع کاربری کافی شاپ و نوشتن منو

طراحی منو و نوشتن آن طبق اصول می تواند از مهمترین عوامل در راه اندازی کافی شاپ باشد. زمانی که منوی نوشیدنی و غذایی یک کافی شاپ مشخص می شود در اصل نوع تجهیزات و نحوه استخدام و آموزش پرسنل مشخص می شود. منوی کافی شاپ باید به گونه ای باشد که اکثر نوشیدنی های گرم و سرد و کیک و … را شامل شود. اگر کاربری کافه رستوران باشد علاوه بر تنوع نوشیدنی باید غذاها و پیش غذاهای سبک را شامل شود. به طور کلی یک منوی کامل برای کافه رستوران شامل موارد زیر می باشد:

 • انواع نوشیدنی گرم و سرد (انواع قهوه، چای و دمنوش ، آبمیوه طبیعی و …)
 • انواع شیک
 • کرپ
 • دسر
 • انواع پیش غذا (سالاد – سوپ – سیب زمینی و …)
 • منوی صبحانه
 • پاستا ،برگر، پیتزا
مشاوره راه انداز کافی شاپ
مشاوره راه انداز کافی شاپ
 • طراحی آشپزخانه و خرید تجهیزات

پس از مشخص شدن منوی کافی شاپ یک پلان از فضای آشپزخانه طراحی می شود که در آن جایگاه تجهیزات کافی شاپ و تاسیسات مشخص میشود. در مرحله بعد نوبت به انتخاب و خرید تجهیزات می رسد که کارشناسان فروش ما در این زمینه به شما کمک خواهند کرد تا مناسبترین تجهیزات را انتخاب و خریداری کنید.

مشاوره راه اندازی کافی شاپ
مشاوره راه اندازی کافی شاپ

 

 • تجهیزات سالن و مبلمان

پس از نهایی شدن طرح دکوراسیون کافی شاپ پلانی از سالن طراحی می شود که در آن جانمایی کانتر و چیدمان مبلمان مشخص می شود.انتخاب مبلمان مناسب با دکوراسیون ، تاثیر زیادی در محیط کافی شاپ دارد. به همین دلیل مشاوران ما به شما در زمینه انتخاب و خرید میز ، صندلی و کاناپه مشاوره می دهند و در انتخاب و خرید مناسب شما را یاری می کنند.

مشاوره راه اندازی کافی شاپ
مشاوره راه اندازی کافی شاپ

 

 • راه اندازی و پشتیبانی

پس از انجام همه مراحل نوبت به راه اندازی و بهره برداری از کافه می رسد. اما همه چیز به اینجا ختم نمیشود. اگر مشاوره اصولی پس از افتتاحیه صورت نگیرد روال کار از مسیر خود خارج شده و کافه افت زیادی می کند. به همین خاطر مشاورین مجموعه الفبای رستورانی حتی بعد از افتتاحیه برای بهتر شدن و ایجاد یک ثبات در قالب بازدید دوره ای ، ایده های نو و … به شما مشاوره می دهند تا کافه شما در مسیر موفقیت به راه خود ادامه دهد.


جهت مشاوره در زمینه راه اندازی کافه و کافه رستوران با مشاورین ما در مجموعه الفبای رستورانی تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱