خمیر پهن کن یا رولر خمیر از تجهیزات آماده سازی فست فود میباشد. از خمیر پهن کن جهت آماده سازی خمیر پیتزا آماده میشود.خمیر پهن کن در دو مدل تک غلطک و دو غلطک ساخته می شود.

از شاخص ترین خمیر پهن کن ها ،خمیر پهن کن cuppone  است که به صورت پرسی می باشد. خمیر پهن کن پیتزا کوپونه دارای قابلیت تنظیم ضخامت خمیر پیتزا می باشد که باعث ایجا شکل و ظاهر یکنواخت می شود.

دیسپلی مرغ سوخاری یا گرمخانه مرغ سوخاری جهت نگهداری و گرم نگه داشتن مرغ ها پس از پخت استفاده میشود. دیسپلی کنتاکی دارای دو طبقه است. طبقه پایین دارای حوضچه آب است که بر اثر تولید گرما فضای مرطوبی ایجاد میکند و باعث می شود تکه های مرغ تازگی خود را حفظ کند. این طبقه برای نگهداری مرغ سوخاری نرمال استفاده می شود.

طبقه فوقانی بدلیل دارا بودن المنت های گرمایی محیطی خشک دارد و مناسب نگه داری مرغ سوخاری اسپایسی میباشد.

دستگاه دیسپلی مرغ کنتاکی در ابعاد مختلف ساخته می شود که بر اساس نیاز و فضای موجود انتخاب و خریداری می شود.

همانطور که می دانید مرغ سوخاری بدلیل پودر ها و تردی آن بسیار محبوب و دوست داشتنی هستند. پس عملیات پودر زدن به تکه های مرغ بسیار حایز اهمیت است. برای زدن پودر ، آرد و ادویه ها به تکه های مرغ از دستکاه بردینگ استفاده می شود. پس از مرحله مرینیت کردن این دستگاه پودر ها را الک میکند و به طور یکسان به تکه های مرغ میزند. دستگاه بردینگ از تجهیزات آماده سازی فست فود و از مهمترین تجهیزات خط کنتاکی می باشد که در دو مدل سینگل و دبل موجود است.

نحوه کار بردینگ:

  • ابتدا آرد را داخل لگن بردینگ می ریزیم.
  • سپس مرغ های مرینیت شده را به آرد زده و چنگ می زنیم.
  • سپس مرغ های آردی را درون سطل آب بردینگ می ریزیم.( معولا دستگاه های بردینگ مجهز به سطل آب هستند)
  • مرغ ها را دوباره به داخل لگن آرد ریخته و دوباره چنگ می زنیم.
  • با بسکت اسپایسی آرد اضافی مرغ کنتاکی را میگیریم.