کابینت یا گرمخانه مرغ از تجهیزات نگه داری فست فود می باشد که باعث حفظ کیفیت و تازگی مواد غذایی می شود. گرمخانه مرغ معمولا چند طبقه دارد که قابلیت تنظیم دمای هر طبقه را داراست. این گرمخانه را برندهای مختلفی تولید می کنند که با کیفیت ترین آنها هلدینگ کابینت هنی پنی است که از آن جهت نگهداری و تکمیل پروسه پخت مرغ کنتاکی استفاده می شود.

دیسپلی مرغ سوخاری یا گرمخانه مرغ سوخاری جهت نگهداری و گرم نگه داشتن مرغ ها پس از پخت استفاده میشود. دیسپلی کنتاکی دارای دو طبقه است. طبقه پایین دارای حوضچه آب است که بر اثر تولید گرما فضای مرطوبی ایجاد میکند و باعث می شود تکه های مرغ تازگی خود را حفظ کند. این طبقه برای نگهداری مرغ سوخاری نرمال استفاده می شود.

طبقه فوقانی بدلیل دارا بودن المنت های گرمایی محیطی خشک دارد و مناسب نگه داری مرغ سوخاری اسپایسی میباشد.

دستگاه دیسپلی مرغ کنتاکی در ابعاد مختلف ساخته می شود که بر اساس نیاز و فضای موجود انتخاب و خریداری می شود.

این دستگاه از تجهیزات پخت فست فود می باشد که برای سرخ کردن و پختن مرغ سوخاری استفاده می شود. پخت مرغ در این سرخ کن ها تحت فشار انجام می شود و همین عامل باعث طبخ کامل مرغ، خام نبودن مغز مرغ و استخوان ها و سرعت بالا در پخت می شود.

بهترین و با کیفیت ترین دستگاه برای پخت مرغ سوخاری سرخکن هنی پنی است که در تمام فست فودهای حرفه ای دیده می شود.از ویژگی هایی که دستگاه سرخکن هنی پنی را از سایر دستگاهها متمایز می کند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای پمپ قدرتمند
  • سیستم برقی دقیق و بی نظیر
  • مشعل توزیع حرارت بسیار قوی
  • فیلتر نمودن آسان
  • فضای تنظیمات پر کاربرد