انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی

 

انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی یکی از مهم ترین قدم های متولد شدن یک رستوران است. زیرا انتخاب تجهیزات با کیفیت رابطه مستقیمی با کیفیت و خوشمزگی غذای تولیدی دارد. این روزها اگر غذای مشتری به درستی طبخ نشده باشد یا گوشه های سوخته ای داشته باشد قطعا آن را مرجوع خواهد کرد. زیرا مردم نسبت به کیفیت غذای خود حساس تر شده اند و تمایل به خوردن غذاهای سالم تر و با کیفیت تر دارند. از این رو تجهیزات آشپزخانه صنعتی شما رابطه‌ی مستقیمی با رضایت مشتریان شما دارد. تجهیزات آشپزخانه صنعتی شامل مجموعه لوازم و وسایلی است که صاحبان رستوران ها، آشپزخانه های صنعتی، تالارها، کترینگ ها و فود کورت ها از آنها برای آماده سازی، پخت، سرو و شستشوی ظروف کثیف استفاده می نمایند. اما مهارت آشپزی را نیز نباید نادیده گرفت. بنابراین برای تجهیزات آشپزخانه صنعتی می توانید از مجموعه الفبای رستورانی با کادری مجرب و با سابقه استفاده نمایید. ما برای تهیه تجهیزات آشپزخانه صنعتی تمام سفارشات شما را انجام می دهیم، پس با خیال راحت با ما تماس بگیرید.

برای انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود ابتدا باید فیلد کاری خود را مشخص کنید. تجهیزات آشپزخانه صنعتی خانواده بسیار بزرگی است که باید با توجه به نوع غذای تولیدی خود از بین آنها انتخاب کنید. اما برخی از آنها برای هر نوع رستورانی ضروری است.

تجهیزات باید دوام و کیفیت بالا و طرز کار آسانی داشته باشند. همچنین باید انرژی کمی مصرف کنند. زیرا در تمام ساعات کاری از آنها استفاده خواهد شد و اگر پرمصرف باشند هزینه زیادی را روی دست شما خواهند گذاشت. امروزه بیشتر آشپزخانه های صنعتی به صورت الکترونیکی اداره می شود و در بسیاری از آنها برش و خرد کردن نیز با ماشین انجام می شود. با ما همراه باشید تا با مهم‌ترین بخش تجهیزات آشپزخانه صنعتی آشنا شوید.

 

 

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

بدون شک قلب تپنده هر رستوران، آشپزخانه آن است و تنها عامل مهمی که میتواند به آشپزخانه یک رستوران اعتبار بدهد تجهیزات آن است. تجهیزات اصلی یک آشپزخانه صنعتی به چند دسته تقسیم میشود که شامل: تجهیزات آماده سازی، تجهیزات نگهداری، تجهیزات پخت، تجهیزات سرو و بسته بندی و … میشود.تجهیزات آشپزخانه صنعتی می تواند یکی از عوامل موفقیت رستوران باشد چون روی طعم و کیفیت غذا تاثیر بسیاری دارد.ما در مجموعه الفبای رستورانی با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و خط تولید وسیع سعی داریم تا دغدغه ی رستوران داران را در زمینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی به حداقل برسانیم. شاید برای تجهیزات آشپزخانه صنعتی فقط از اطلاعات و تجربه خودتان می خواهید استفاده کنید ولی می دانید که تجربه یک تیم را هرگز نمی توان با تجربه یک نفر مقابسه کرد و از طرفی تا حد امکان ما از هزینه های شما را بهینه می کنیم. جهت مشاوره در این زمینه با شماره ۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱ تماس بگیرید.

 

طراحی آشپزخانه صنعتی

یکی از عواملی که در آشپزخانه یک رستوران بسیار حائز اهمیت است چیدمان و جانمایی دستگاه ها می باشد. یک آشپزخانه صنعتی دارای قسمت های مختلفی میباشد که از نگهداری مواد اولیه تا سرو غذا را شامل میشود.برای داشتن یک آشپزخانه مرتب و استاندارد لازم است که طبق اصول و استانداردهای روز، آشچزخانه صنعتی طراحی شود.مجموعه الفبای رستورانی در زمینه طراحی آشپزخانه صنعتی بصورت کاملا تخصصی فعالیت میکند. طراحی آشپزخانه صنعتی شامل: پلان چیدمان تجهیزات، پلان تاسیسات الکتریکی و مکانیکی، پلان دیوار کشی و پلان هودها میباشد.جهت طراحی آشپزخانه صنعتی رستوران ، کافی شاپ و فست فود خود با شماره ۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱ تماس بگیرید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان از پروژه شما بازدید کنند و طراحی آشپزخانه رستوران شما را طبق منوی غذایی و بر اساس اصول و استانداردها انجام دهند. در طراحی آشپزخانه صنعتی می توانید با بهینه سازی فضا، برای نیروی انسانی و آشپزی تاثیر زیادی دارد و پرسنل به راحتی از آن فضا استفاده می کنند که با اجرای استاندارد و اصول طراحی می توانید هر ایده ای را برای شما پیاده کنیم. در طراحی آشپزخانه صنعتی همانند سالن و نمایشگاه باید زیبا و کاربرپسند باشد بخاطر این که قرار هست افرادی در آن فضا کار کنند که محصول نهایی که همان غذا هست را برای مشتریان شما تهیه کنند که اگر این روحیه با طراحی آشپزخانه صنعتی  برآورده نشود، خود مشتریان شما هم این حس را درک می کنند. بنابراین به هیچ وجه در طراحی آشپزخانه صنعتی کم و کاستی نگذارید. بنابراین مهم ترین گام در ایجاد یک آشپزخانه صنعتی، طراحی تجهیزات و فضای آن است. آشپزخانه صنعتی اگر استاندارد و طبق اصول طراحی شود، باعث استفاده بهینه از نیروی انسانی و فضا می شود و پخت و پز و آشپزی را راحت تر می کند.

 

تجهیز آشپزخانه صنعتی

در زمان راه اندازی یک رستوران یکی از دغدغه های مهم کارفرمایان تجهیز آشپزخانه صنعتی رستورانشان است.چون نمیدانند از کجا باید شروع کنند و به چه صورت این کار را انجام دهند.تجهیز آشپزخانه صنعتی یک کار کاملا تخصصی میباشد که باید طبق منوی غذایی رستوران شما انجام شود به صورتی که هزینه خیلی زیادی را برای شما رقم نزند و حتی از ایجاد هزینه های گزاف جلوگیری کند.بخش زیادی از بودجه راه اندازی یک رستوران صرف تجهیز آشپزخانه آن میشود پس لازم است که این کار با دقت بالا و توسط متخصص اینکار انجام شود. تجهیزات آشپزخانه صنعتی همیشه بر طبق اصول استاندارد و تجربه هایی که قبلآ کسب شده، بهینه شود و ما تمام اصولی که داریم، این خدمات را برای شما انجام می دهیم.

در صورتی که کارفرما تمایل به راه اندازی رستوان خاص با منوی متفاوتی را داشته باشد، این شرکت تمامی تجهیزات آشپزخانه صنعتی را متناسب با منوی مذکور تولید، نصب و راه اندازی می نماید. با توجه به ورود مهندسین طراح و همچنین کارشناسان علم تغذیه به چرخه ی صنعت تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و همچنین رعایت استانداردهای ایمنی در تمامی زمینه های کنترل  کیفی و موازین بهداشت محیط، صنعت فضاهای پخت و آشپزخانه ها در طی سالهای اخیر با تحول و تغییرات اساسی و مثبتی در راستای خدمت رسانی صحیح به کاربران و مصرف کنندگان مواجه گردیده است.

کارشناسان ما در مجموعه الفبای رستورانی به شما کمک خواهند کرد تا تجهیز آشپزخانه صنعتی خود را بدون خطا و هزینه اضافی انجام دهید. با ما تماس بگیرید ۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱

 

فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی

مجموعه الفبای رستورانی مفتخر است که با سابقه طولانی و با در اختیار داشتن نیروهای متخصص در زمینه تولید و فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی در کنار رستوران داران عزیز میباشد. این مجموعه با استفاده از دانش کادر فنی خود و بکارگیری بهترین متریال روز دنیا در کنار تجربه بالای واحد فروش در جهت تامین، نصب و راه اندازی صفر تا صد واحدهای رستورانی قدم به عرصه تولید نهاده است.
فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی مانند بخشهای مختلف راه اندازی رستوران باید بصورت کاملا تخصصی انجام شود تا جلوی هزینه های اضافی گرفته شود. ما در مجموعه الفبای رستورانی با در اختیار داشتن نمایندگی فروش برندهای مختلف در زمینه تجهیزات فست فود، رستوران و کافه و همچنین خط تولید تجهیزات آماده سازی، پخت ، نگهداری و سرو میتوانیم در کنار شما باشیم تا تجهیز آشپزخانه شما طبق استاندارهای روز دنیا و بدون هیچ هزینه اضافی انجام شود.ما قرار هست که در فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای شما که یکی از بزرگترین مشکلات آشپزخانه هست را برطرف کنیم. در تجهیز آشپزخانه صنعتی ما می توانیم محصولاتی را برای مشتریان تهیه کنیم که سال ها با خیال راحت از آنها استفاده کنند. برای فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی می توانید از محصولات بی نظیر و با کیفیت ما استفاده کنید.

جهت مشاوره در این زمینه با واحد فروش تجهیزات تماس بگیرید ۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱

 

اجاق ها

اجاق ها برای پخت و پز، جوشاندن یا بخارپز کردن مواد غذایی استفاده می شود. اغلب آنها با گاز مایع کار می کند. امروزه از اجاق های القایی و صفحه داغ استفاده می شود که با برق کار می کنند. آنها می توانند دارای صفحات صاف یا مشبک باشند.

فرها

معمولا از فرهای بزرگ و حرفه ای در آشپزخانه‌ی رستوران ها برای پخت و پز استفاده می شود. آنها مدل های مختلفی از جمله ثابت و چرخان یا تونلی دارند. فرهای قفسه ای مجموعه ای از قفسه ها هستند که غالباً در یک قاب استیل ضد زنگ بلند قرار گرفتند و برای تولید حجم زیادی از مواد غذایی مانند نان، کوکی و کروسان مناسب هستند. تنوع بیشماری در فرهای صنعتی وجود دارد که با توجه به انرژی مصرفی و نحوه گرم کردن مواد غذایی، اندازه و شکل آنها متفاوت است. و شما می توانید طبق نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

گریل

این روزها بسیاری از مردم از بین همبرگر سرخ شده و همبرگر گریل شده، نمونه گریل شده را انتخاب خواهند کرد. زیرا چربی کمتری دارد و سالم تر است. پس آشپزخانه صنعتی شما به دستگاه گریل نیز نیاز دارد. این وسیله از صفحات مسطح ساخته شده از آهن، فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم است که گرما را به مواد غذایی منتقل می‌کند و باعث کباب شدن آن می شود.

 

 

قابلمه و ماهیتابه

شما به قابلمه های متنوعی در آشپزخانه خود نیاز دارید که بسته به نوع پخت و پز آشپز یک قابلمه را انتخاب می کند. این وسیله برای سرخ کردن برخی مواد، جوشاندن آن ها و پختن برخی غذاها به کار می رود. از ماهی‌تابه نیز برای سرخ کردن یا بخارپز کردن بعضی از غذاها استفاده می شود. می توان از ماهی‌تابه های مختلف که در انواع مختلف کم عمق و عمیق وجود دارد استفاده کرد.

خردکن ها

از خردکن ها در آشپزخانه صنعتی برای برش دادن و خرد کردن سبزیجات در شکل ها و اندازه های مختلف استفاده می شود. همچنین در برخی از موارد از آنها برای برش نان به قطعات کوچکتر برای پودینگها، سوپ ها یا برخی سالاد ها استفاده می شود. تیغ خردکن ها معمولا از جنس فولاد ضد زنگ هستند.

ماشین ظرف‌شویی

علم و تجربه ثابت کرده است که ماشین‌های ظرفشویی آب کمتری برای شستن ظروف استفاده می کنند و مدل های جدیدتر آن مصرف انرژی پایین نیز دارد. پس شستن ظرف ها با یک ماشین ظرفشویی هم نیروی کار کمتری میخواهد و هم به صرفه است. انواع ماشین ظرفشویی صنعتی که امکان جا دادن تعداد زیادی از ظرف های بزرگ را دارد تولید شده‌اند که میتوانند از ۵۰ تا ۱۲۵ قفسه برای ظروف داشته باشند.

 

مواردی که ذکر شد تجهیزات درشت آشپزخانه صنعتی بودند. بنا بر نیاز خود ممکن است به تجهیزات بزرگ دیگری نیز داشته باشید. شما به وسیله کوچک تری همچون کفگیر، ملاقه، قاشق های مختلف و سرویس چاقو های متفاوت نیز نیاز خواهید داشت. همچنین ظروف پلاستیکی در اندازه های کوچک و بزرگ برای نگهداری مواد اولیه یکی دیگر از ملزومات آشپزخانه صنعتی است.

برای قفسه ها و کابینت های آشپزخانه صنعتی نیز از متریال استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ استفاده می شود زیرا نظافت و تمیزی یک آشپزخانه صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است و فولاد ضد زنگ نیز به دلیل عدم خوردگی و عدم کشت باکتری و میکروب روی آن می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

دیدگاه