۱۰ راه برای راه اندازی موفق کافی شاپ

 

این مقاله بخشی از راهنمایی در راه اندازی کافه است که برای شما تنظیم شده است. در اصل این مقاله لیستی از اقدامات برای کمک به برنامه ریزی، راه اندازی و رشد کسب و کار شما در کافه می باشد. از شما دعوت می کنیم تا در ادامه با ۱۰ راه برای راه اندازی موفق کافی شاپ آشنا شوید.

با توجه به ۱۰۰ میلیون مصرف کننده قهوه تنها در ایالات متحده، اصلا جای تعجب نیست که این صنعت بسیار پر رونق باشد. اگر قصد دارید عشق خود را به قهوه، با روحیه کارآفرینی خود ترکیب کنید، هیچ راهی بهتر از باز کردن یک کافی شاپ وجود ندارد.

در زیر به ۱۰ مورد در راه اندازی موفق کافی شاپ اشاره می کنیم:

مهم ترین نکات در راه اندازی موفق کافی شاپ

  • یک طرح کسب و کار جامع ایجاد کنید

یکی از اولین اقدامات جدی برای باز کردن کافی شاپ شما ایجاد یک طرح کسب و کار است. این طرح جامع دقیقا همان چیزی است که شما برای موفقیت به آن نیاز دارید. طرح کسب و کار به شما نشان می دهد که کسب و کارتان چطور سود آور خواهد بود، نوع مشتریان شما را تعریف می کند، رقبای شما را بررسی میکند، برنامه های رشد را میبیند و راه حل های عیب یابی را برای کمک به دستیابی اهداف شما فراهم می کند.

  • وقت خود را برای پیدا کردن بنای مناسب بگذارید

برای موفقیت شما نیاز به یک مکان مناسب برای کافی شاپ خود دارید. احتمالا می خواهید کافه شما جایی باشد که ازدحام مردم در آنجا زیاد است و فضای خوبی برای دیده شدن شما باشد. قطعا می دانید که پیدا کردن این مکان به راحتی و یک شبه اتفاق نمی افتد.

  • طراحی فضا

طراحی فضای مناسب برای یک کافی شاپ حیاتی است. فضای داخلی کافی شاپ باید به گونه ای طراحی شود که برای مشتریان راحتی را رقم بزند و کارکنان نیز فضای مناسبی برای کارکردن و دسترسی به دستگاه ها در اختیار داشته باشند.

به هر طرحی که برای فضای کافه فکر می کنید خود را در آن در نظر بگیرید. اگر شما در آشپزخانه مشغول آماده سازی قهوه باشید چه چیزی باید در نزدیکی تان باشد؟ اگر شما مشتری هستید در فضای نشیمن چه چیزی را می خواهید؟ همه اینها را تصور کنید و سپس این ایده را روی کاغذ بیاورید.

10 راه برای راه اندازی موفق کافی شاپ
10 راه برای راه اندازی موفق کافی شاپ
  • تامین بودجه

پیدا کردن بودجه برای راه اندازی کافی شاپ می تواند دشوار باشد. پیشنهاد می کنیم برای اولین بار با دوستان و و خانواده خود درباره سرمایه گذاری در کافی شاپ صحبت کنید. طرح کسب و کار جامع را برای آنها توضیح دهید و از آنها بخواهید در کسب و کار شما سرمایه گذاری کنند. اگر تامین بودجه از طریق خانواده برای شما امکان پذیر نیست یا شما به پول بیشتری نیاز برای راه اندازی کافی شاپ نیاز دارید، میتوانید به سراغ وام بروید و بودجه لازم را برای راه اندازی کسب و کارتان تامین کنید.

  • صرفه جویی در هزینه ها

به غیر از هزینه های راه اندازی فراموش نکنید که تمام وقت و انرژی شما به کسب و کار جدید شما اختصاص خواهد یافت. کسب و کاری که میتواند تا شش ماه هیچ سودی نداشته باشد. حتی اگر شما بلافاصله درآمد کسب کنید.

10 راه برای راه اندازی موفق کافی شاپ
10 راه برای راه اندازی موفق کافی شاپ
  • برای همه چیز خرید کنید

هنگامی که شما در مرحله برنامه ریزی و تامین بودجه هستید و از طریق امور مالی خود کار می کنید، فهرست و صفحه ای از همه چیزهایی که نیاز دارید به همراه مقایسه قیمت ها تهیه کنید. قبل از خرید اقلام کافی شاپ خود حداقل دو استعلام قیمت برای اقلام تهیه کنید تا بتوانید خرید خود را با قیمت مناسب انجام دهید.

  • بازاریابی را قبل از باز کردن شروع کنید

اگر روزی که کافی شاپ خود را باز می کنید، شروع به بازاریابی کنید زمان زیادی را از دست داده اید. در روز افتتاحیه کافی شاپ باید مشتریان با هیجان وارد شوند.شما باید چند ماه قبل از باز شدن شروع به بازاریابی برای کافی شاپ بکنید.

  • تنها روی طراحی داخلی تمرکز نکنید

البته که شما باید روی همه جزییات کوچک کافی شاپ خود تمرکز کنید. از نقاشی های روی دیوار گرفته تا سیستم سفارش.اما نباید از فضای بیرونی کافی شاپ خود غافل شوید. توجه به نما و محوطه بیرونی کافه اهمیت زیادی دارد زیرا اولین چیزی است که مردم می بینند. گاهی مردم برای آمدن به کافه شما بر اساس تصورات اولیشان تصمیم گیری می کنند.

10 راه برای راه اندازی موفق کافی شاپ
10 راه برای راه اندازی موفق کافی شاپ
  • نگرش مثبت داشته باشید

مانند هر کسب و کار شما با چالش هایی مواجه خواهید شد تا کافی شاپ را در شرایط بهتری قرار بدهید. نگرش مثبت زمانی که همه چیز در حال رفتن است ضروری است.

  • با آرامش و صبر کارکنان را استخدام کنید

شما در کافی شاپ نیاز به نیرو های مختلف برای سفارش، آشپزخانه، سالن و … دارید، اما این نیرو ها را سریع استخدام نکنید. استخدام کارکنان قابل اعتماد می تواند بسیار کار دشواری باشد. اما به این فکر باشید که می توانید با این کار در صورت آسیب رساندن به کسب و کار مشتریانتان خود را از دست دهید.

دیدگاه