در حالی که برخی از مشتریان برای سرگرمی های بعدازظهر، خواندن کتاب و یا استراحتی کوتاه مدت به کافی شاپ می روند، اما در واقع در آن سوی داستان چیز دیگری است! شما می بایست بعد از راه اندازی کافی شاپ، به فکر افزایش کارایی خود به منظور افزایش سود و پیشرفت در کار باشید. در ادامه می توانید راه هایی برای کارایی بهتر کافی شاپ را بخوانید.

7 راه برای کارایی بهتر کافی شاپ
7 راه برای کارایی بهتر کافی شاپ

 

نکات مهم در کارایی بهتر کافی شاپ

سیستم سفارش دادن مجدد خودکار

کافیست به فاکتورهای گذشته خود نگاه کنید تا میزان خرید دانه های قهوه، قند، فنجان و از این دست موارد را بررسی کنید. سپس از این داده ها برای سفارش دادن مجدد منابع استفاده کنید. با این کار شما زمان کمتری را صرف خرید موجودی و پر کردن ورق سفارش می کنید، بنابراین وقتتان را برای انجام وظایف مهم تر آزاد می کنید. به علاوه، با تجزیه و تحلیل عادت های سفارش، می توانید با کاهش چگونگی خرید آیتم های کمتر مورد علاقه خود، صرفه جویی کنید و به جای سفارش دادن محصولات مورد استفاده در مقادیر زیاد، در هزینه صرفه جویی کنید.

برنامه ریزی دقیق

از نرم افزایهای برنامه ریزی مانند استفاده کنید تا صرف زمان برای برنامه نوشتن را کاهش دهید. با این کار شما می توانید به شکل آنلاین برنامه های کار خود و کارکنان را مشاده کنید.

به کارکنان اجازه دهید که شیفت های خود را تغییر دهند

اگر یکی از کارکنان شما نیاز به یک استراحت بی برنامه دارد، به جای برداشتن تلفن و وقت صرف کردن برای برقراری تماس، به کارکنان خود این اجازه را دهید تا به راحتی جای خود را به دیگری دهند و تغییر برنامه را به شما گزارش دهند. دقت کنید که شما کارهای بیشتری برای انجام دادن دارید.

میز سفارش را بهینه کنید

بخش بزرگی از کارآیی، به حداکثر رساندن سود کافی شاپ شماست. کدام محصولات قهوه ای که شما می فروشید تاثیر زیادی بر میزان سود شما می گذارد. مثلا اگر تنها یک فنجان قهوه می فروشید چه مقدار سود می کنید؟ اگر خوراکی خوشمزه دیگری در کنار آن سرو کنید، چه مقدار سود شما افزایش می یابد؟ با این تحلیل ها می توانید حاشیه سود خود را افزایش دهید. پس یک صفحه نمایش از انواع نوشیدنی ها و شربت ها و افزودنی ها ایجاد کنید و خوراکی های خوشمزه ای که سرو می کنید را در معرض نمایش قرار دهید.

بازاریابی را خودکار کنید

بازاریابی آنلاین می تواند کسب و کار شما را به شدت رونق دهد، اما اگر بازاریابی را خودکار کنید، می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید. برای طرح های تشویقی، تخفیف های ویژه برنامه ریزی کنید و آن را در شبکه های اجتماعی پر بازدید به اشتراک بگذارید. پیام ها را بررسی کنید، به سوالات و نظرات پاسخ دهید تا میزان رشد خود را مشاهده کنید.

دوره های آموزشی ایجاد کنید

از مدرسان حرفه ای استفاده کنید تا در دوره ای کوتاه مدت، به تازه وارد ها موارد لازم را یاد دهید. مدرسان می توانند در زمان اندک موضوعات مهم و کارآمدی را آموزش دهند.

در فناوری سرمایه گذاری کنید

یک دستگاه پوز و سیستم های مدیریتی به شما کمک می کند که تا فهرست موجودی خود را به روز نگه دارید، با کاهش خطا رو به رو شوید و تا ۳ درصد صرفه جویی بیشتر را شاهد باشید.

مسیر موفقیت را پیش بگیرید، هزینه ها را کاهش دهید و از مشاوران راه اندازی کافی شاپ بهره بگیرید تا بتوانید سود خود را به حداکثر برسانید.

منبع: wheniwork.com/blog/7-ways-to-run-a-more-efficient-coffee-shop

دیدگاه