رازهای چیدمان میز و صندلی رستوران چیست؟

برای داشتن رستورانی موفق و کسب موفقیت در این کسب و کار، اهمیت به چیدمان میز و صندلی رستورانی بسیار مهم است. طرح صندلی رستورانی شما و معماری داخلی رستوران می تواند بر هر جنبه ای از رستوران شما، از سود دهی تا تجربه کلی مشتریان تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، قرارگیری صندلی رستورانی در نزدیکی آشپزخانه، تجربه ای ایده آل برای مهمانان نیست. مراجعین از گرما و سر و صدا بیزارند و بیشتر دوست دارند تا در یک فضای عالی برای غذاخوری قرارگیرند.

برای آنکه یک مدیر رستوران اطمینان حاصل کند که رستورانی موفق را اداره می کند، باید از قرار گیری درست میزهای رستورانی، صندلی های رستورانی و سایر تجهیزات، اطمینان حاصل کند ( ویژگی های مدیر رستوران را اینجا بخوانید) . اهمیت این موضوع به اندازه ای است که چیدمان میز و صندلی های رستورانی امروز علم و تخصص محسوب می شود.

آیا به اندازه کافی تحقیق کرده اید؟

لازم به ذکر است که تمامی چیدمان های رستوران برای تمامی فضاها کاربردی نیست و هر طرحی مناسب یک رستوران است. در ابتدا می بایست فضای رستورانی که در اختیار دارید را مد نظر قرار دهید؛ در صورتی که فضای زیادی در اختیار داشته باشید، می توانید تعداد بیشتری از میز رستوران را در فضا بچینید تا اینکه فضایی کوچک در اختیار داشته باشید. سپس می بایست نوع رستورانی که قصد راه اندازی دارید را مشخص کنید؛ رستوران سنتی، فست فود و … . هر یک از این رستوران ها چیدمانی متفاوت خواهند داشت. شما در ابتدا باید تحقیقات را به خوبی انجام دهید و سپس دست به کار شوید.

آیا می توانید حق انتخاب به مشتریان خود دهید؟

حقیقت این است که افراد برای نشستن خود حق انتخاب دارند و هر یک با نوعی از شیوه قرار گیری میز و صندلی رستوران، احساس راحتی می کنند. برخی از این افراد از غذاخوردن در فضاهای خصوصی لذت می برند و برخی دیگر می خواهند در یک فضای آزادتری قرارگیرند. باید محیطی ایجاد شود که تمامی مشتریان در آن احساس راحتی داشته باشند. اینکه مهمانان بتوانند به راحتی فضا را به آنچه که دوست دارند تغییر دهند، مهمترین و سالم ترین روش برای کسب موفقیت در رستوران داریست.

رازهای چیدمان میز و صندلی رستوران
رازهای چیدمان میز و صندلی رستوران

 

فضاهای مختلف برای چیدمان رستوران

فواصل میزهای رستورانی در فضای داخلی

هیچ چیز بدتر از رفتن به رستورانی نیست که مراجعین فضایی کافی برای نشستن نداشته باشند و حتی نمی توانند به راحتی در آن حرکت کنند. هیچ مراجع کننده ای دوست ندارد حین غذا خوردن، میزی شلوغ داشته باشد. از سویی هم شما به عنوان یک صاحب رستوران، دوست ندارید که تعداد میزهای رستورانی خود را کاهش دهید تا مبادا سودتان کاهش یابد. بر اساس مطالعات انجام شده توسط دانشگاه کورنل، فاصله های ۱۲ اینچی میزهای رستوران برای افراد جوان، و فواصل ۶ اینچی برای افراد بالا ۳۵ سال گزینه های خوبی بوده اند. برای آنکه بتوانید بهترین فواصل میزهای رستورانی را در فضا رعایت کنید، لازم است که نمودار دموگرافیک و جمعیت شناسی رستوران خود را بررسی کنید.

اندازه میز رستورانی

اندازه میز رستورانی در چیدمان رستوران بسیار مهم است. ایا میزهای رستورانی شما بسیار بزرگ است؟ حقیقت این است که میزهای رستورانی می بایست اندازه ای متناسب با فضای رستوران شما داشته باشد. باید این میزها به اندازه ای باشد که هم صرف غذا روی آن اراحت باشد، هم امکان تردید در فضا را برای مشتریان راحت کند. یکی از بهترین راه ها برای کسب موفقیت در این زمینه، استفاده از میزهایی با صفحه های متحرک و جدا شونده است تا در صورت لزوم اضافه و کم شوند.

میز و صندلی های فضای باز

میز و صندلی هایی که در فضای باز قرار می گیرند، می توانند با میز و صندلی های فضای بسته متفاوت باشد و حتی می توانند رنگ های متنوع تری داشته باشند. میز و صندلی های رستورانی در فضای باز باید برای افراد مختلف طراحی شود، برخی ها دوست دارند در سایه بنشینند و برخی دیگر از قرار گیری در افتاب لذت می برند. همچنین از آن جایی که نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید، می بایست به جنس میز و صندلی های رستورانی که در فضای باز قرار می گیرد، توجه کنید.

از تغییر نترسید

اگر طرح و چیدمان میز و صندلی رستورانی برایتان کار آمد نیست، از تغییر نترسید. میزان مشتریان شما بسته به موفقیت شما تغییر می کند پس بهتر است که ترس را کنار گذاشته و مسیر موفقیت را پیش گیرید.

منبع: lingapos.com/restaurant-seating-layout-secrets

دیدگاه