نکات مهم برای انتخاب نام رستوران

انتخاب نام رستوران مهم است ؟ بسیاری می گویند که شما نباید کتاب را با پوشش آن قضاوت کنید، بدیهی است که هرگز نباید فکر کنید که چگونه نام رستوران را انتخاب کنید. اگر نگاهی به آمار رستوران های راه اندازی شده بیندازید، در خواهید یافت که تا به امروز بسیاری از افراد اقدام به راه اندازی رستوران کرده اند که هر یک نامی دارند. اما آیا نام خوبی برای رستوران باقی مانده است که انتخاب نشده ؟

بله؟ خیر؟ حقیقت این است که بسیاری از نام های خوب رستورانی هستند که پیش تر انتخاب شده اند و اگر شما هم نامی را انتخاب کنید که رستوران داران به شکل قانونی پیش تر آن را انتخاب کرده اند، به دردسر خواهید افتاد.

با وجود این هنوز شما می توانید یک نام خوب برای رستوران انتخاب کنید، آن هم با یک طوفان ذهنی! شما در ادامه مطلب می توانید راهنمایی های لازم برای انتخاب نام رستورانی را دریافت کنید.

5 نکته را برای انتخاب نام رستوران در نظر بگیرید
5 نکته را برای انتخاب نام رستوران در نظر بگیرید

به درخواست مخاطبانتان اهمیت دهید

وقت آن رسیده است که به نمودار جمعیت شناسی رستوران توجه کنید. کمی وقت صرف کنید و دریابید که کسانی که به رستوران می روند چه درخواست هایی دارند، البته نه فقط در منو!
همچنین روند صنعت رستورانداری که آن ها هم لذت می برند را مد نظر قرار دهید. نام رستوران باید دقیقا همان چیزی باشد که از شخصیت رستوران شما بر می آید!
یادآوری: نام های هیجان انگیز در ذهن تک تک جوانان ترسیم می شوند و نام های سرگرم کننده می توانند جمعیت اجتماعی را جذب کنند.

تمرکز بر روانشناسی کلمات

همه ما می دانیم که احساسات ناخودآگاهی در ارتباط با کلمات وجود دارد. اما ما اغلب در مورد آن فکر نمی کنیم. هنگامی که مشغول فکر کردن به انتخاب یک نام خوب برای رستورانتان هستید، می بایست احساساتی که کلمات منتقل می کند را مد نظر قرار دهید. توجه داشته باشید که نام هایی که احساسات را بر می انگیزند تاثیر بیشتر بر ذهن ها خواهند گذاشت. همچنین لازم به ذکر است که استفاده از نماد ها می تواند پیغام های مختلفی را به مخاطبان و مشتریان برساند.

رستوران خود را از رقبا متفاوت کنید

اغلب استفاده از نام های رایج در بازار بسیار ساده و راحت است. ایجاد یک نام تجاری در طولانی مدت کار را سخت می کند، به خصوص اگر معنی آن واضح نباشد چرا که مشتریان می پرسند این یعنی چه؟ اما یک نام تجاری خلاقانه می تواند طولانی مدت در ذهن ها باقی بماند.

نامی را انتخاب کنید که با ارزش های شما همخوانی دارد

رستوران شما یک فرمت از ارزش های شماست. مهمانان بالقوه می توانند با توجه به این ارزش ها با شما بمانند. بیانیه ماموریت رستوران، شخصیت نام تجاری شما را به اشتراک می گذارد و به ایجاد نظم در وفاداری مشتریان رستوران شما کمک می کند. پس به انتخاب نام رستوران در بیانیه ماموریت حتما توجه کنید.

نامی را انتخاب کنید که به شما امکان رشد می دهد

اگر شما نام رستوران خود را ” یامی پیتزا ” انتخاب کنید و بعد تصمیم بگیرید که بعدها در آن غذاهای ایتالیایی سرو کنید، باید به شما بگوییم که مهری بر پایان کار خود خواهید زد. مطمئنا مشتریا وفادار شما از همه چیز آگاهند، اما کسانی که برای بار اول قرار است رستوران شما را انتخاب کنند، متعجب خواهند شد. اطمینان حاصل کنید که نام رستورانی که انتخاب می کنید با شما رشد می کند.

در نهایت باید بگوییم که رستوران شما قرار نیست تنها یک غذا سرو کند، بلکه قرار است برای مدت ها در ذهن ها بمانید.

دیدگاه