برای بسیاری از مردم، بازدید از یک کافی شاپ بخش مهمی از روال روزانه است. چه این دسته از افراد از کنار آن گذر کنند و چه درون کافی شاپ بنشینند و یک نوشیدنی خوشمزه میل کنند. به همین دلیل طراحی کافی شاپ می تواند تاثیر بسزایی بر افراد مختلف داشته باشد.

امروز به مقوله طراحی کافی شاپ در سراسر دنیا بیش از پیش اهمیت داده می شود، چرا که امروز همه خواهان فضایی متفاوت، ارگانیک و سازگار با طبیعت هستند.
اگر شما به دنبال طراحی های متفاوت کافی شاپ هستید، ما کافی شاپ هایی در سراسر جهان پیدا کرده ایم که دارای طرح های مدرن خیره کننده هستند که طرفداران معماری و معتادان کافئین را به وجد می آورد. کافی شاپ هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، طراحی هایی دارند که همگی روی قهوه تمرکز دارند.

نمونه های خلاقانه از طراحی کافی شاپ

 

کافی شاپ موج سوم
کافی شاپ موج سوم

کافی شاپ موج سوم

این کافی شاپ در Torquay استرالیا ساخته شده است. این کافی شاپ در یکی از ناطق بکر در خط ساحلی ویکتوریا ساخته شده است و امواج پنهان زیر آب ها را یادآوری می کند. این کافی شاپ در واقع یک کیوسک فشرده با ۲۰۰ فوت مربع مساحت است که علاوه بر اتاق های شست و شوی ساحلی، به عنوان یک کافی شاپ هم فعالیت می کند.

ورقه های آهنی که سال های قبل برای جلوگیری از طوفان در این ساحل مورد استفاده قرار می گرفت، اکنون بازسازی شده ساختار اصلی کافی شاپ موج سوم را می سازد و به راحتی می تواند جمع و از نو ساخته شود.

 

کافی شاپ Coffee Bar
کافی شاپ Coffee Bar

کافی شاپ Coffee Bar

این کافی شاپ در خیابان ۱۱۰ مونتگومری سانفرانسیسکو توسط شرکت معماری جونز و هایدو ساخته شده است. پانل های نورپردازی از افرا با سرامیک های بتونی، سقف کاذب Caesarstone و کاشی های پرسلن در یک فضای ساده که بر روی سقف های کاذب با طرح های کوچک قرار دارد، به شدت خودنمایی می کند.

 

کافه خیابان
کافه خیابان

کافه خیابان

این کافه در محوطه Wicker Park شهر در شیکاگو واقع شده است. طراحی کافی شاپ مذکور توسط شرکت محلی Norsman Architects صورت گرفته است و فضای آن از بامبو پوشیده شده است و دارای یک سقف مجسمه ای است که هیچ سوپاپ تزئینی در آن دیده نمی شود. چراغهای خیابانی قابل تنظیم، شمارنده های Barista را روشن می کنند، در حالی که پانل های فلزی سوراخ شده با نور پس زمینه، در نقش فیلتر درست کردن قهوه عمل می کنند.

کافه بطری آبی
کافه بطری آبی

کافه بطری آبی

این کافه در لوس آنجلس قرار دارد، با وسعت ۳۵۰۰ متر مربع توسط شرکت Woodsmithe طراحی شده است. دیوار شیشه ای به مشتریان این امکان را می دهد تا فرآیند آماده شدن قهوه را تماشا کنند. فضای صنعتی این کافی شاپ با کاشی های بزرگ، پیچ و تاب سالن های مترو را یادآور می شود و فضایی ویژه می سازد.

 

کافی شاپ Noorderparkbar
کافی شاپ Noorderparkbar

کافی شاپ Noorderparkbar

شرکت های طراحی Bureau SLA و Overtreders W با همکاری هم این غرفه قهوه را در Noorderpark شمالی آمستردام طراحی کردند. ساختار، که شامل سه واحد است که در ابتدا برای یک بیمارستان موقتی ساخته شد، با استفاده از مواد بازپرداخت شده از یک وب سایت هلندی مشابه eBay ساخته شده است. در طراحی این کافی شاپ، از یک رشو سنتی ژاپنی به نام shou sugi ban که برای افزایش دوام چوب مورد استفاده قرار می گرفت، بر روی پنجره های کرکره ای بزرگ این کافی شاپ مورد استفاده قرار گرفت. این کافه در زمستان های بسته می شود و در فصل بهار دوباره بازگشایی می شود.

 

کافی شاپ Don Café House
کافی شاپ Don Café House

کافی شاپ Don Café House

بیش از ۱۳۰۰ قطعه تخته سه لا برای ساخت اشکال ارگانیک در داخل مدرن این فروشگاه استفاده شد. دیوارهای کار شده به همراه وسایلی به سبک قهوه و قهوه ای در این کافی شاپ همگی دست به دست هم داده اند تا احساس بودن در یک کیسه ی پر از قهوه را به مراجعین القا کند. شرکت محلی Innarch از تخته سه لا روی دیوار اصلی استفاده کرده است و آن را در سراسر فضا کشانده است و همانند روکشی یک دست تا فضا بیرونی ادامه دارد.

دیدگاه