اهمیت القای آرامش در طراحی داخلی رستوران

حفظ آرامش افراد در هنگام صرف غذا اهمیت فراوانی دارد. محیط های پرتنش تاثیر منفی بر جسم و روح انسان می گذارند و این اثرات در هنگام غذا خوردن چندین برابر خواهد شد. آسایش افراد در فضای رستوران بر میزان رضایتمندی آن رابطه مستقیم دارد. اگر محرک های بصری مانند رنگ و صدا در چیدمان داخلی رستوران مبتنی بر ایجاد محیطی هماهنگ باشد، بی شک تاثیرات مثبتی در جذب مخاطبین بیشتر خواهد داشت.

 برخی از فضاهایی که در زندگی امروزی با آنها سر و کار داریم علی رغم هماهنگی و خوانایی فضا، ناتوان از انتقال احساسی عمیق به مخاطب و کاربر فضا هستند. طراحی داخلی رستوران باید دارای هویتی قابل ادراک و شناسایی ، به‌یادماندنی و واضح باشد. ارتقای سطح ارتباط‌پذیری محیط فیزیکی با مخاطبین از استانداردهای اولیه، دکوراسیون داخلی رستوران می باشد.

طراحی درست فضاهای حرکتی نیز نقش موثری در ایجاد دکوراسیون رستوران با کاربری آسان و کم دردسر ایفا می کنند،که اغلب از کنار یا میان میزهای غذاخوری صورت می گیرد. طراحی داخلی رستوران با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر، از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح ، می تواند کارکردهای مختلفی را بپذیرد و این موجب رضایت بیشتر مخاطب از محیط خواهد شد.

سالن غذاخوری، قلب رستوران است و مکانی است که مجموعه ای از فعالیت ها برای دستیابی به محیطی آرام برای خوردن غذا و گفتگو در آن صورت می گیرد. طرح و مصالحی که در این قسمت به کار برده می شود، نتایج قابل توجهی از نظر بصری در جلب و رضایت مشتری خواهد داشت.

تقسیم بندی فضا براساس چینش مبل ها بهتر است به گونه ای باشد که در عین یکپارچگی به خوبی از یکدیگر مجزا و موجب ایجاد فضاهای خصوصی و فردی می شود. ترکیب سطوح و میزان محصور بودن فضا، از جمله خصوصیات مهم دکوراسیون داخلی رستوران می باشد. از آنجایی که استفاده کنندگان از میز غذاخوری برای بسیاری از فعالیت ها، از قبیل گفتگو و خلوت شخصی در کنار غذاخوردن استفاده می کنند، ایجاد قلمروهای خاص و مشخص را طلب می کند که این گونه فضاها باید در ارتباط مناسبی باهم طراحی شوند.

دیدگاه