طراحی نمای بیرونی رستوران

ساختمان های زیادی در سرتاسر دنیا، با ظاهر و نمای بیرونی شان شهرت یافته اند. این بناها اعم از اداری، فرهنگی، تاریخی و تفریحی نظرات زیادی را به خود جلب کرده و اغلب مورد توجه رهگذران و توریست ها قرار می گیرند. اگر شما هم به نمای بیرونی رستوران یا کافه خود اهمیت می دهید در این مطلب همراه ما باشید. شاید برایتان عجیب باشد اما طراحی نمای بیرونی کافی شاپ به اندازه طراحی داخلی رستوران حائز اهمیت می باشد، پس از آن غافل نشوید!

اینکه طراح به چه می اندیشد و به دنبال انتقال چه هویتی در نما می باشد، حرف اول را در طراحی، نمای بیرونی می زند. نمای بیرونی رستوران تا حدودی متاثر از سبک رستوران می باشد، سبک مدرن یا کلاسیک ، ظاهری متناسب با خود را می طلبند.

مصالح به کار رفته در نمای بیرونی کافی شاپ یا رستوران شامل: شیشه، سنگ، سیمان،آجر، چوب و … می باشد. اما در سبک های نامتعارف از این متریال به صورت متفاوتی استفاده می شود. به طور مثال به کارگیری چوبهای بدون رنگ در اشکال مختلف و یا انواع فلز در سبک های مدرن ایده جالبی می باشد.

یکی از معیارهای دیگر در انتخاب متریال، آب و هوای منطقه ای می باشد. باید دقت داشته باشید که چه مصالحی در باران، گرمای شدید و یا سرمای شدید پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. بهتر است متریال به کار رفته با تغییرات دمایی دچار فرسایش نشوند و همچنین زیبایی خود را حفظ کنند.

اگر دکوراسیون داخلی رستوران یا کافی شاپتان چشمگیر می باشد، بهتر است از نمای شیشه و پنجره که این روزها بسیار رایج شده است بهره گیرید. نمای شیشه در استفاده از نور طبیعی نقش مهمی دارد و هم مشتریانتان از منظره ای که به فضای بیرون دارند لذت می برند. همچنین رهگذران و مشتریان در حال ورود، نسبت به کافه تان قضاوت خوبی خواهند داشت. البته سعی کنید از کارشناسان این رشته کمک بگیرید تا دچار کلیشه ها نشوید و نمای بیرونی رستوران تان منحصر به فرد باشد.

سنگ ها نیز جلوه خاصی به نمای بیرونی کافی شاپ می دهند، هر چه بیشتر از سنگ هایی با برش های طبیعی استفاده کنید،حس بهتری را منتقل می کنند. استفاده از سنگ ایده ای است که بیشتر در کشورهای مدیترانه ای اجرا می شود، پس اگر رستوران شما ربطی به این منطقه دارد، انتخاب مناسبی می باشد.


جهت مشاوره در زمینه طراحی داخلی رستوران و طراحی نمای رستوران با تیم طراحی مجموعه الفبای رستورانی تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱

۰۹۱۲۴۷۰۴۶۲۶

 

دیدگاه