نقش رنگ ها در طراحی داخلی کافی شاپ

انتخاب رنگ های درست در اجزای ظاهری نما و طراحی داخلی رستوران نقش بسزایی در رونق بازار شما دارد. رنگ ها می توانند افراد را تحت تاثیر قرار دهند و دکوراسیون کافی شاپ شما را در ذهن و خاطرات افراد ماندگار کنند. هر چه که بیشتر راجع به سبک، کانسپت اصلی و انواع رنگ ها بدانید ، دیزاین داخلی کافی شاپ شما چشمگیرتر و منحصر به فرد تر خواهد بود. بعد از جمع آوری اطلاعات می توانید رنگ های مناسب مفهوم کافه تان را به درستی انتخاب کنید، هر درکی که تمایل دارید افراد هنگام حضور در کافی شاپ شما داشته باشند، بخش مهمی از آن بر پایه رنگ ها می باشد.

ابتدا می خواهیم اندکی در مورد رنگ بدانیم، رنگ ها امواجی نوری با طول موج های متفاوت می باشند که براساس ادراک ذهنی فرد، رنگ های مختلف بوجود آمده اند. رنگ ها تاثیر بالایی در روح و روان انسان دارند، حتما برایتان پیش آمده که با دیدن رنگی، احساس سرما یا گرما کرده باشید. این احساسات بر اساس عوامل درونی و ذهنی انسان می باشد. افراد در حال و هوای مختلف روحی، پذیرای رنگ های متفاوت می شوند. پس می توان برای رنگ ها مفهومی تعریف کرد. به طور مثال ،فردی که در حال فعالیت و هیجان است به رنگ های روشن تمایل بیشتری نشان می دهد و شخصی که به دنبال آرامش و خلوت می باشد رنگ های تیره را ترجیح می دهد.

چشم انسان راه ورودی مهمی می باشد. فرد با وارد شدن به هر محیطی اولین برداشتش را نسبت به آن محیط براساس مشاهداتش تجزیه و تحلیل می کند. اولین تاثیر روانی را از فضا می گیرد، پس ظاهر هر چیزی بر افکار فرد تاثیر می گذارد. مشتری ها قبل از اینکه غذای رستورانتان را تست کنند، مخاطب دکوراسیون داخلی رستوران شما می باشند و قطعا رنگ ها از مهم ترین عناصر فضا می باشند که فرد با آنها ارتباط برقرار می کند. سه رنگ اصلی زرد، قرمز و آبی معنای متفاوتی دارند و قطعا کاربری مختلفی دارند. زرد بیانگر نور و گرما ، قرمز نشان دهنده تحرک و هیجان و آبی القا کننده آرامش و سکون می باشد.

از آنجایی که رنگ ها در همه عناصر دکوراسیون داخلی کافی شاپ وجود دارند، یک طراح حرفه ای باید براساس متراژ محیط، نوع دیوارپوش ها و کف پوش هایی که قرار است مورد استفاده قرار گیرند. منابع نوری رستوران، نوع میز، صندلی و کاناپه کافی شاپی، مصالح به کار رفته در سازه، رنگ های مناسب و گویای مفهوم و سبک کافی شاپ شما را انتخاب کند.

دیدگاه