نقشی که متریال در دکوراسیون داخلی رستوران دارد

در هر طرحی، متریالی لازم است. اینکه مواد لازم برای هر پلانی به درستی انتخاب شود و با آن هماهنگ باشد اهمیت زیادی دارد. بخشی از مفهوم اصلی بر پایه متریال معنا پیدا می کند. انواع سنگ،چوب، فلز،کاغذ، شیشه و آینه پرکاربردترین مواد در طراحی داخلی رستوران هستند.

 نوع دیوارها ، سقف ، کف پوش و تزئینات سازه ای از جمله قسمت هایی هستند که ظاهر و مواد به کار رفته در آنها نقش بسزایی در پلان کافی شاپ بازی می کند. هر چه خلاقانه تر از این مواد استفاده شود، دکوراسیون داخلی منحصر به فرد تری خواهید داشت، کانسپ اصلی، سبک کافی شاپ و برآورد هزینه ها از عوامل تاثیرگذار اولیه قبل از انتخاب متریال مناسب هستند.

در برخی رستوران ها این متریال ها را به شکل ها و رنگ های متفاوتی در می آورند. هرچه طراحی دکوراسیون رستوران منحصر به فرد تر باشد ، از متریال در شکل های خلاقانه و ابتکاری بیشتر بهره گرفته می شود. استفاده کلیشه ای از این مصالح سازه ای در حال کم رنگ شدن است و فعالان صنعت رستوران به دنبال استفاده نامتعارف از این متریال در دیزاین داخلی کافی شاپ خود می باشند.

نکته ای که در این بین حایز اهمیت است، استفاده از مصالح طبیعی با حفظ فرم اولیه و الهام بخش طبیعت می باشد. حتما برایتان پیش آمده است که با پا گذاشتن به یک کافه با کف پوشی از چوب، حس خوبی را تجربه کرده باشید، یا دیوارهایی پوشیده از سنگ هایی با  برش های نامرتب که شاید به صورت سنتی خرد شده اند، نظر شما را جلب کرده باشد.

به طور مثال در طراحی نمای داخلی رستوران کمپکس آلمان،سقفی از برش هایی از چوب روشن بدون رنگ که در کنار هم، لانه زنبوری با نه مثلث اصلی که هر کدام به چند ضلعی کوچک تقسیم شده اند را تداعی می کنند که بر روی دیواره های شیشه ای جلوه خاصی دارد و تضاد ایجاد یک سقف سنگین بر روی شیشه شکننده در نوع خود منحصر به فرد می باشد.

همچنین کافه بار در جمهوری چک، سقفی با طرح ارگانیک که از الوارهای چوبی ساده ساخته شده است و نتیجه آن خلق سقفی سیال است که بسته به تاسیسات زیر آن شناور و مواج می باشد. این امواج چوبی از ۴۵۰ قطعه تشکیل شده اند که برای اطمینان از حاصل کار در مقیاس واقعی پرینت شده و سپس از پنل های چوبی بریده شده اند.

 

دیدگاه