نقش اکسسوری ها در طراحی داخلی رستوران

اکسسوری ها از اجزای تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی می باشند که می توانند نقش مهمی در بیان و درک مفهوم پلان اصلی طراحی یک فضا داشته باشند. اکسسوری در دیزاین داخلی رستوران به معنی تمام وسایل تزئینی و دکوراتیو و هر چیزی به جز سازه، بنا می باشد، که با چیدمان در فضای داخلی، به زیبا سازی دکوراسیون داخلی رستوران کمک شایانی می کنند. استفاده از این لوازم بر اساس استانداردها، سلیقه شخصی و کانسپت طرح اصلی می باشد. در این مطلب نمونه هایی از اکسسوری های رایج را بررسی خواهیم کرد، در نظر داشته باشید ، تزئینات کلیشه ای از خاص بودن طراحی دکوراسیون داخلی می کاهند.

اکسسوری ها می توانند بسیار خلاقانه تهیه شوند، حتما برایتان پیش آمده است که وارد کافه یا رستورانی شده باشید و تحت تاثیر دکوراسیون داخلی کافی شاپ قرار گرفته باشید. این جزئیات در دیزاین رستوران ها برای افراد جذابیت خاص خود را دارند و خیلی اوقات مشتری ها را ترغیب به عکاسی از فضای داخلی کافه می کنند،.اینکه اکسسوری رستوران یا کافه شما منحصر به فرد و بر پایه هنر، فرهنگ و سبک رستوران باشد، نقطه عطف طراحی داخلی رستوران می باشد.

 

 در رستوران های ملیت های مختلف، استفاده از نمادهای مرتبط با فرهنگ آن کشور یا سمبل های خاصی که افراد در مورد یک کشور دیگر می دانند، متعارف می باشد. به طور مثال ، اژدها نمادی از چین باستان می باشد و در رستوران های چینی پرده هایی با نقش و نگار اژدها آویزان می شود و یا مجسمه های اژدها به چشمتان می آید. استفاده از نخل های تزئینی در دیزاین داخلی رستوران عربی و یا آمریکای جنوبی معنادار می باشد. در رستوران های ایتالیایی هم از تابلوهای نقاشی بهره گرفته می شود. بعضی از نمادها به ملل مختلف نسبت داده می شوند، هر چه تزئینات نمادین به کار برده در طراحی داخلی کافی شاپ یا رستوران تان خلاقانه تر باشد، آن دکوراتیو خاص بیشتر در ذهن مخاطبتان باقی خواهد ماند.

طراحی مدرن یا کلاسیک نیز، هر یک اکسسوری های خاص خود را می طلبند. اصولا در سبک مدرن، از دکوراتیو های نامتعارف، تجهیزات و هر چیزی که شاید به ذهنمان نرسد استفاده می شود! در سبک کلاسیک از دکوراتیو برگرفته از طبیعت، سنت ها و فرهنگ پیشین بهره گرفته می شود. در یک رستوران گیاه خواری، از گلدان، باغچه های تزئینی و یا گیاهان سبز استفاده می شود. در یک کافه ورزشی، لوازم جانبی رشته های مختلف را می توان به عنوان دکوراتیو به کار برد، کتاب و قفسه کتاب در کافه کتاب ها به وفور به چشم می آید.امروزه استفاده از لوازم ساختمانی و تاسیسات در سبک صنعتی بسیار رایج شده است.

 

انواع لوسترها ، پرده، گلدان، ظروف، تابلو ها، قفسه ، مجسمه ، نماد ها و … به عنوان اکسسوری در دکوراسیون داخلی رستوران یا کافی شاپ به کار می روند. هر چه بیشتر در انتخاب و یا طراحی تزئینات دقت و حوصله بیشتری به خرج دهید و از تکرار پرهیز نمایید، دکوراسیون داخلی حرفه ای تری خواهید داشت. طراحان حرفه ای بر اساس سلیقه و کانسپت پلان اصلی رستوران بهترین گزینه ها را طراحی می کنند.

دیدگاه