طراحی داخلی رستوران ایتالیایی

تنوع طلبی یکی از خصوصیات انسان است، در این بین امتحان کردن غذای اقلیم های متفاوت، هیجان و جذابیت زیادی دارد و در زندگی مدرن طرفداران خود را دارد. روز به روز شاهد رشد رستوران های ملیت های مختلف در کل دنیا هستیم، بی شک در این روزمرگی ها، کمی هیجان تاثیر خوبی برروحیه افراد می گذارد.

در ایران هم مثل دیگر کشورها، رستوران های متنوعی وجود دارد از جمله رستوران ایتالیایی ، فرانسوی، عربی، ترکی ، مکزیکی و….هریک از این رستورانها متعلق به آب و هوای ویژه ای هستند. نوع غذا نقش تعیین کننده ای در اقلیم رستوران های ملل مختلف دارد، می توان به جرات گفت دکوراسیون داخلی رستوران هم سهم بسزایی در این زمینه دارد، سرو یک غذای ایتالیایی در رستورانی با طراحی داخلی عربی، قواعد کلی را برهم می زند! دیزاین داخلی و نمای بیرونی رستوران باید متناسب با نوع غذای سرو شده باشد. هر سبکی استانداردهای خود را دارد، البته ما اصراری بر طرح های تکراری نداریم، اما یک طراح داخلی حرفه ای، هم استانداردهای کلی دیزاین را رعایت می کند، هم فراتر ازکلیشه ها گام برمی دارد، مشتری باید در هنگام وارد شدن به رستوران حال و هوای متفاوت آن را حس کند و بتواند مفهوم اصلی طراحی را تا حدودی درک کند.

در این مطلب می خواهیم به صورت کلی به المان های اصلی دکوراسیون داخلی رستوران ایتالیایی بپردازیم، اگر سبک تلفیقی مدرن و کلاسیک مد نظرتان است، می توانید ترکیبی از ایتالیای سنتی و مدرن را اجرا کنید.

غذاهای سرو شده در رستوران های ایتالیایی از جمله انواع پیتزا و پاستا مربوط به بخش های متوسط ایتالیا در گذشته بوده اند و در رستوران هایی با دکوراسیون داخلی ساده و صمیمی سرو می شدند. در سبک معماری ایتالیایی، چوب، سنگ و آجر به وفور دیده می شود. ایجاد بافت های ساده در دیوار پوش ها و کف پوش های چوبی و استفاده از لوسترهای تک لامپ ساده فضای رُم گونه ای را تداعی می کند.

در طراحی مدرن ایتالیایی، استفاده از پنجره یا نمای شیشه در ایجاد منظره رو به خیابان یا فضای سبز برای مشتری ها، تاثیرگذار می باشد. همچنین استفاده از المان های طبیعی مانند گل و گلدان در کنار نمادهایی از کشور ایتالیا  مانند مجسمه های کوچک سنگی و تابلوهایی با نقاشی های های دوره رنسانس قابل توجه می باشد. هر چه بیشتر المان های سبک مدیترانه ای را در دکوراسیون داخلی لحاظ کنید،کانسپت رستوران ایتالیایی گویاتر خواهد بود. نمای آجری انتخاب مناسبی برای دیزاین نمای بیرونی رستوران می باشد.

رنگ های گرم در دیزاین ایتالیایی غالب هستند و استفاده از این رنگ های زیبا در روکش صندلی ها در کنار چوب های قهوه ای سوخته چشمگیر خواهد بود . اگر می خواهید طراحی داخلی ایتالیایی مدرن ملموس تر باشد، بهتر است از اکسسوری های لوکس تر مانند لوسترهای کریستالی و فلز ها در دکوراسیون ایتالیایی بهره بگیرید، استفاده از دستگاه های قهوه ساز در پیشخوان که در دید مشتری ها باشند، نیز ایده مناسبی می باشد.

اگر شما  قصد راه اندازی رستوران با طراحی داخلی در سبک های متنوع مناسب اقلیم های متفاوت را دارید، با ما در ارتباط باشید.


جهت مشاوره در زمینه طراحی داخلی و راه اندازی انواع رستوران، فست فود و کافی شاپ با مجموعه الفبای رستورانی تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱

دیدگاه