تاثیر حواس پنج گانه بر طراحی داخلی رستوران

در این مطلب می خواهیم، به جوانب بیشتری از طراحی دکوراسیون داخلی رستوران بپردازیم. در کل فضاهای غذایی به چهار دسته کافه ها و بارها ( صرف نوشیدنی) و رستوران ها و فست فودها (صرف غذا) تقسیم می شوند، البته امروزه فضاهای ترکیبی که بتواند نیازهای متفاوت مشتری را پاسخ دهد رونق بیشتری داشته است، به همین دلیل در صورت داشتن فضای بزرگ و امکانات کافی، در طراحی اولیه، کافه و رستوران در یک فضا گنجانده می شود، هم از فضای داخلی استفاده بهینه می شود و هم مشتریهای بیشتری را جذب خواهد کرد.

یکی از جنبه های طراحی داخلی رستوران ،طراحی داخلی فست فود و طراحی داخلی کافی شاپ، توجه به توقعی است که مشتری ها از انتخاب آن رستوران، فست فود یا کافه دارند، مسلما یک کافه باید محلی دنج و آرام با نور کم باشد و در مقابل یک رستوران مجلل دارای نورپردازی زیاد و زرق و برق دار تر است ، هرچند این به معنی آن نیست که نمی توان آرامش و پویایی را در کنار هم قرار داد، با رعایت استانداردها میتوان کلیشه ها را شکست و طرحی نو ارایه داد.

 

عامل دیگر که نقش مهم و زیادی در دیزاین داخلی رستوران ها دارد، توجه به حواس پنج گانه است که نمی توان از اهمیت آن در ایجاد حس خوب در مشتری چشم پوشی کرد.مشتری از لحظه ورود با لمس کردن دستگیره در ورودی و یا پا نهادن بر کف پوش، با متریال،مصالح و بافت به کار رفته در دکوراسیون داخلی رستوران ارتباط برقرار می کند. مطمئنا بین لمس چوب و سرامیک یا سنگ تفاوت وجود دارد، لمس چوب، حس زندگی و طبیعت را القا می کند و صمیمانه تر است.

حس دومی که درگیر فضای داخلی رستوران می شود، حس بینایی است و بی شک زیبایی توجه هر بیننده ای را جلب می کند و اولین قضاوت مشتری شکل میگیرد. تم کلی فضا و ساختار درست چیدمان میز و صندلی ها، جذابیت های ظاهری تاثیر اولیه ای بر مشتری میگذارد و هرچه فضا راحت تر و منحصر به فرد تر به چشم بیاید، مشتری را ترغیب می کند که در آینده هم آن رستوران یا کافه را انتخاب کند. البته با در نظر گرفتن کیفیت غذای آنجا و رضایت حس چشایی و بویایی، که حس بویایی مطلوب با تهویه مناسب هم مرتبط است.

حس بعدی که احساسات شخص را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود احساس ناراحتی و خستگی و یا خوشحالی داشته باشد، حس شنوایی است. توجه به نیازهای آکوستیکی از جمله کاهش آلودگی صوتی و کنترل سر و صدا یکی از اصول اولیه طراحی داخلی رستوران یا کافه و موقعیت یابی درست مکان های داخلی از جمله : آشپزخانه، بخش خدمات، پیشخوان، سالن اصلی و سرویس های بهداشتی است، به عنوان مثال اگر نوع غذاهای رستوران به صورتی باشد که هنگام آماده سازی سر و صدای زیادی ایجاد می شود، آشپزخانه باید به طور کامل از سالن جدا باشد. موسیقی عامل دیگریست که می تواند به مشتری احساسات خوب منتقل کند ، دکوراسیون داخلی رستوران، موسیقی مناسب با تم کلی اش را میطلبد. بی شک رستورانی که طراحی داخلی اش بر پایه کلاسیک است با موسیقی راک بازخورد خوبی نخواهد داشت!

 

طراحان داخلی حرفه ای، با در نظرگرفتن همه عوامل تاثیرگذار، می توانند رستوران شما را به جایی دلنشین و پاتوقی همیشگی برای مشتریهایتان تبدیل کنند، کارشناسان مجرب گروه الفبای رستورانی با داشتن تجربه مرتبط و پروژه های اجرایی، آماده مشاوره، طراحی پلان اصلی، اجرا و راه اندازی پروژه رستوران، فست فود یا کافی شاپ شما می باشند.

دیدگاه