به عنوان یک رستوران دار تازه کار، شما نیاز به پروانه و جواز کسب برای راه اندازی رستوران، راه اندازی فست فود و راه اندازی کافی شاپ خود دارید که عبارتند از:

  • جواز کسب: در بسیاری از مواقع،از کسبه درخواست می کنند که جواز کسب دریافت کنند.در برخی موارد ممکن است که هزینه کمی پرداخت نمایید و در سایر موارد باید درصدی از کل فروش خود را بپردازید.

 

  • پروانه اداره بهداشت: لازم است که از بخش اداره بهداشت ناحیه ی خود گواهی سلامت آشپزی و فروش غذا دریافت کنید.معمولا قبل از اینکه اداره بهداشت به شما جواز بدهد، سعی میکند از سلامت غذایی که تهیه کرده اید مطمئن شود و مادامیی که در این صنف مشغول به کار هستید به صورت دوره ای از رستورانتان بازدید به عمل می آورند .بازرسین میخواهند از این مطمئن شوند که شما از قوانین آشپزی پیروی میکنید و تجهیزات رستورانی لازم برای حفظ سلامت غداها را در اختیار دارید.ممکن است سخت گیریهایی در مورد سلامت غذا و مقوی بودن آن، طرز تهیه غذا،تجهیزات بهداشتی و تجهیزات گازی، پاکیزگی وسایل انباری اعمال کنند.ضمنا باید هزینه ای جهت دریافت این گواهی نیز پرداخت کنید.

 

  • جواز اداره آتش نشانی: ممکن است لازم باشد که از اداره آتش نشانی درخواست جواز کنید.با اداره آتش نشانی منطقه تان هماهنگ کنید تا مطمئن شوید داشتن چنین جوازی در آن ناحیه ضروری است یا خیر.

 

  • اجازه نصب تابلو و علامت: بسیاری از مناطق بخصوص بخشهای تاریخی ،محدودیت هایی در نصب تابلو و برخی علامت ها دارند.اگر شما در چنین موقعیتی قرار دارید مطمئن باشید که به احتمال زیاد صاحب مبک هم با چنین مشکلی مواجه است.

 

  • جوازهای استانی:معمولان بسیاری از شاغلین سرویس های غذایی نیاز به چنین جوازی ندارند، ولی بهتر است که باز هم این موضوع را مورد بررسی قرار دهید تا بعدا مشکل آفرین نشود،بخصوص اگر به تازگی شروع به کار کرده اید و نسبت به قوانین منطقه آشنایی کامل ندارید.

 

  • قوانین منطقه بندی: اصولا منطقه ای که در آن ساکن هستید باید پیش از این از لحاظ بازرگانی منطقه بندی شده باشد.اگر قصد دارید یک ساختمان جدید بسازید یا تعمیرات اساسی انجام دهید،قبل از هرکاری قوانین منطقه بندی ناحیه را مورد بررسی قرار دهید.

دیدگاه