استخدام و آموزش کارکنان

 

استخدام و آموزش درست پرسنل از مهمترین مراحل راه اندازی رستوران میباشد.اگر رستوران شما از نوع فست فود است، نیازی به میزبان جهت کمک به مشتریان در پیدا کردن میز یا انجام رزرو ندارید اما وجود صندوق دارانی برای سفارش گرفتن و همچنین دریافت فیش مشتریان الزامی میباشد. اگر دارای رستوران خانوادگی هستید، دست کم دو نفر به عنوان میزبان مورد نیاز میباشد.یکی برای خوش آمدگویی و دیگری برای کمک به مشتریان در پیدا کردن میزشان. به طور کلی شما در استخدام پرسنل برای رستورانتان نیاز به افرادی دارید که بر اساس موقعیت بتوانند به طور مناسب عمل کنند،با مشتریان رفتار دوستانه و همراه با احترام داشته باشند و در زمان کار تمام توجه و تمرکزشان روی کار باشد.

تلاش کنید تا بهترین مدیران و سرآشپزها را به رستوران خود بیاورید و با پرداخت حقوق کافی در قبال کار مفید آنها ، رضایتشان را جلب نمایید.حواستان باشد که متاسفانه بعضی از مدیران نسبت به آموزش دادن معاونین خود بی میل هستند.یک مالک خوب باید مدیر رستوران را تشویق به آموزش دانسته ها و تجربیات خود به معاونین نماید.

در مورد استخدام سر آشپز رستوران، باید بدانید که از خلاقیت و اشتیاق او رستوران پا میگیرد. یک سرآشپز خوب همیشه در ذهن مشتریانش است و باید در جریان گرایش های جدید غذایی باشد تا از عهده غذاهای جدید یا خاص برآید در غیر این صورت،مشتریان به رستوران های درگر خواهند رفت.

از پست های پایین گرفته تا پست های تخصصی ،همه افراد باید ویژگی های زیر را داشته باشند:

  • سابقه کاری خوب 
  • وقت شناسی
  • دارا بودن مهارت های مرتبط با شغل
  • دقت
  • سرعت متناسب با کار محول شده
  • علاقه و اشتیاق برای انجام کار
  • انتقاد پذیری
  • صبر تحمل و پشتکار لازم برای ارتقا خود و کل مجموعه 

 

هرچه بیشتر کارکنان را در زمینه های اجرای کار،انتظارات ، منوی غذاها و … آموزش دهید، بازده کار آنها بالاتر خواهد رفت و رستوران بهتری خواهید داشت. آموزش کارکنان رستوران و فست فود یا کافه پر هزینه است ولی ارزش دارد، چون هم رستورانتان را موفق تر از قبل میکنید و هم موجبات رشد و ارتقا آنها را فراهم مینمایید که در نهایت خدمتی به کشور و جامعه بشری میباشد. 


برای مشاوره جهت استخدام و آموزش پرسنل رستوران خود با مشاوران ما در مجموعه الفبای رستورانی تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱

۰۹۱۲۴۷۰۴۶۲۶

دیدگاه