آشنایی با استانداردهای اولیه طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

آشنایی با استانداردهای اولیه طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

 

شهرت یک رستوران، یکی از عوامل موفقیت آن است.،بی شک صرف غذا در رستورانی با دکوراسیون داخلی بی نظیر و دلنشین، تاثیر به یاد ماندنی در خاطر افراد می گذارد که باعث معروفیت رستوران می شود.استفاده از عناصر تزئینی و المان های نو که فضای رستوران را بهتر معرفی کنند در کنار کیفیت غذایی خوب و ترکیب با طراحی داخلی رستوران، وجه تمایز محیط محسوب می شوند و شهرت رستوران مرهون این عوامل می باشد.

میزان جزئیات به کار رفته متناسب با کاربری در عین ایجاد تنوع فضایی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران با میزان زمانی که مشتری در رستوران وقت می گذارد مرتبط است. جزئیات بیش از اندازه و یا سادگی کسل کننده از جمله مشکلات طراحی داخلی فست فود ، کافی شاپ و رستوران می باشند. انسجام در طراحی جزئیات و استفاده از تزئینات توجه مخاطبین را به خود جلب می کند.

تقسیم بندی درست فضا براساس حرکت مشتری و کارکنان انجام می شود. این دسته بندی در رستوران ها و فست فودها و کافی شاپ ها متفاوت است. به طور مثال در فست فود ها ، سالن صرف غذا به صورت یکپارچه طراحی می شود و یا در رستوران های لوکس، سالن هم می تواند براساس سبک مهمانی ها و دورهمی ها دسته بندی شود.در طراحی داخلی رستوران باید به موقعیت یابی درست پیشخوان، سالن، سرویس بهداشتی و… اهمیت زیادی دارد ،زیرا در صورت نامتوازن بودن موجب سردرگمی مشتری و ایجاد تداخل برای کارکنان خواهد شد.

تکنیک های نورپردازی موقعیت های مختلف اصولا با هم فرق می کنند و لازم است که هنگام نورپردازی شرایط هر مکان تحت نظر باشد تا دکوراسیون داخلی رستوران بر اساس استانداردها اجرا شود. در حال حاضر، استفاده از نورپردازی طبیعی در کنار نورپردازی مصنوعی مورد توجه بیشتری قرار گرفته است و طراحان حرفه ای در صورت امکان در طراحی داخلی رستوران ها از این منبع انرژی بهره می گیرند، هم رایگان است و هم جلوه زیباتری دارد. استفاده بهینه از نور طبیعی مرهون طراحی پنجره هایی مناسب با دیزاین داخلی رستوران می باشد.

متریال به کار رفته در دکوراسیون داخلی رستوران ، بافتی را تشکیل می دهند که بیننده در وهله اول می بیند و سپس لمس می کند. در تمام محیط ها بافت وجود دارد و جز جدانشدنی از دکوراسیون داخلی می باشد، بافت زیاد و شلوغ در دیزاین داخلی باعث آشفتگی مشتری و سادگی بیش از حد، کسالت بار است، بهتر است در بکارگیری بافت ،تعادل رعایت شود و همچنین بافت خشن و ظریف در کنار هم در محیط استفاده شوند تا فرد تجربه ای ملموس از دیزاین داخلی رستوران را به خاطر بسپارد. مطمئنا استفاده از مصلح طبیعی در بافت رستوران، جذابیت زیادی دارد و دکوراسیون داخلی رستوران را واقعی تر و صمیمانه تر می کند، اگرچه امروزه از اشکال مختلف فلز هم برای خلق دیزاین های نامتعارف، که جلوه خاص خود را دارند نیز استفاده می شود.

رعایت اصول بالا در اجرای طراحی داخلی، راه اندازی و بازار یک رستوران بسیار موثر است.


جهت مشاوره در زمینه طراحی دکوراسیون رستوران، فست فود و کافی شاپ با دپارتمان طراحی مجموعه الفبای رستورانی تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱