طراحی دکوراسیون رستوران

طراحی دکوراسیون رستوران

امروز کسانی که به شغل رستورانداری مشغول هستند، می دانند که دیگر یک رستوران ساده نمی تواند آنقدر که باید نظر مشتریان را به خود جلب کند، پس حتما طراحی دکوراسیون رستوران علاوه بر یک منو با کیفیت و متنوع لازم است. برای موفقیت در این کار لازم است از مشاوره طراحی دکوراسیون رستوران بهره برد. الفبای رستورانی قدم به قدم طراحی دکوراسیون رستوران را با شما همراه است.

طراحی دکوراسیون رستوران را نباید نادیده گرفت

به طور کلی فضاهای صرف غذا و نوشیدنی را میتوان در چهار دسته اصلی کافه و بار(صرف نوشیدنی) ، رستوران ها و فست فود ها (برای صرف وعده های غذایی) دسته بندی نمود.

هریک از این نمونه ها نیز بسته به محل قرارگیری، نوع مخاطب و انواع غذا و نوشیدنی خود به انواع مختلفی قابل تفکیک میباشند. تفاوت اصلی رستوران ها و فست فودها در نوع غذای ارایه شده و همچنین شیوه سرو آن بوده . همچنین طراحی دکوراسیون رستوران با فست فود و کافی شاپ کاملا متفاوت است.

بر خلاف فست فود ها که در معماری داخلی آن از رنگ های شاد و تند، چیدمان ساده و نشیمن های چوبی یا فلزی استفاده میشود، در رستوران ها از رنگ های ملایم، پرده های زخیم و مبلمان مجلل به کار گرفته میشود. یک طراح داخلی ضمن در نظر گرفتن نیازهای مشتریان و پایبندی به مبانی طراحی دکوراسیون رستوران، میبایست در صدد خلق فضایی متفاوت و یگانه بوده و شیوه جدیدی برای پاسخگویی به توقعات مشتریان بیابد.

طراحی دکوراسیون رستوران | رستوران آسیایی بِی-چین
طراحی دکوراسیون رستوران | رستوران آسیایی بِی-چین

رستوران آسیایی بِی-چین

طراحی دکوراسیون رستوران چه مواردی را شامل می شود؟

بدون شک نمیتوان آرامش را از فضای رستوران حذف کرد اما این بدان معنا نیست که نمیتوان هیجان،پویایی و نشاط را با آرامش ترکیب نمود. فضای آرام صرفا فضایی کم نور، بی صدا و پوشیده از رنگ های خنثی نیست. فضای آرام، در هر مکانی با توجه به نوع مخاطب تعریف میشود.

طراحی داخلی رستوران صرفا طراحی نما یا دکوراسیون داخلی نیست، تمام آنچه کارفرمایان و صاحبان رستوران ها از طراحان داخلی انتظار دارند شکل دهی و مدیریت تجربه مثبت و خوب مشتریان است و لذا تعریف اهمیت و نقش طراحی داخلی در جلب رضایت مشتریان نیز بیش از هر کس بر عهده طراحان داخلی است.

twenty five lusk – کالیفرنیا

twenty five lusk - کالیفرنیا
twenty five lusk – کالیفرنیا
twenty five lusk - کالیفرنیا
twenty five lusk – کالیفرنیا
twenty five lusk - کالیفرنیا
twenty five lusk – کالیفرنیا

 

 

 

 

 

 

 

موقعیت قرارگیری رستوران در شهر نیازها و ملاحظاتی را به پروژه تحمیل میکند که مستقیما بر طراحی داخلی رستوران نیز تاثیر گذاراست. هنر طراحی داخلی، در پاسخگویی به نیازهای کارفرماهایی از قشرهای مختلف جامعه با درخواست های مختلف و گاه متضاد روبه رو است. طراحی داخلی حد و مرزی نداشته وطراح نباید حیطه ارایه خدمات خود را به گروه یا قشر خاصی محدود کند.

رستوران تُری تُری - مکزیکو سیتی
رستوران تُری تُری – مکزیکو سیتی

رستوران تُری تُری – مکزیکو سیتی

کیفیت فضایی دلنشین در زمان صرف غذا اولین و مهمترین عملکرد طراحی داخلی رستوران است. کیفیت فضایی مناسب و بیادماندنی باعث بوجود آمدن وجه تمایز بین رستوران ها است. این امر به شهرت نام رستوران در میان مردم و در نتیجه افزایش تعداد مشتری انجامیده باعث موفقیت تجاری رستوران میشود. استفاده از عناصر نمادین و تزیینی مانند مجسمه، تابلوهای نقاشی و … متناسب با روحیه فضا، ارایه غذایی خاص و یا ترکیب طراحی داخلی متفاوت از جمله تکنیک هایی هستند که به واسطه وجه تمایزی که به وجود می آورند، باعث افزایش تعداد مشتریان میشوند.

رستوران ژاردین دوجید - چین
رستوران ژاردین دوجید – چین

رستوران ژاردین دوجید – چین

میزان جزییات بکار رفته در طراحی رستوران رابطه ای مستقیم با مقدار زمانی دارد که مشتری در رستوران به صرف غذا میپردازد. نمونه بارز این موضوع تفاوت میان فضای داخلی سالن غذاخوری یک رستوران مجلل و تشریفاتی و یک فست فود است.

آشنایی با استانداردهای اولیه طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ۱

آشنایی با استانداردهای اولیه طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ۲


جهت مشاوره در زمینه طراحی دکوراسیون رستوران، فست فود و کافی شاپ با دپارتمان طراحی مجموعه الفبای رستورانی تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱