راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران

 

مهمترین عامل در راه اندازی رستوران، تعیین منوی غذایی میباشد. رستوران ها از نظر منوی غذایی به دو دسته ایرانی و فرنگی تقسیم می شود. منوی ایرانی یک رستوران شامل غذاهای اصیل ایرانی از جمله خوراکها، کبابها، پلوها و خورشت ها میباشد و رستوران هایی که منوی فرنگی دارند در انواع مختلف رستوران ایتالیایی ، رستوران فرانسوی ، رستوران چینی ، رستوران ترکی ، رستوران هندی ، رستوران عربی و غیره می باشد.

 

مشاوران ما در مجموعه الفبای رستورانی، راه اندازی رستوران را با توجه به نوع رستوران انجام میدهند و از روز اول که شما تصمیم به راه اندازی رستوران خود می کنید در کنار شما هستند. با مشاوره درست و اصولی در زمینه راه اندازی انواع رستوران میتوانید یک تجربه موفق رستوران داری برای خود رقم بزنید.

بعد از انتخاب محل مناسب و اخذ پروانه و جوازهای کسب رستوران لازم است که مراحل زیر به ترتیب و اصولی طی شود:

 

  • انتخاب نوع رستوران و طراحی منو

طراحی منو و نوع غذاها از عواملی می باشد که در تمامی مراحل راه اندازی موثر می باشد. طراحی منو توسط مشاورین با توجه به اصولی صورت میگیرد که به افزایش فروش کمک می کند.

 

  • طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی

بر اساس نوع رستوران طراحی داخلی یک رستوران تعیین می شود. در این مرحله جانمایی آشپزخانه و سالن و غیره طبق استانداردهای موجود مشخص می شود و پلان طراحی داخلی رستوران به اجرا در می آید.کلیه مراحل طراحی دکوراسیون رستوران از زمان ارایه طرح اولیه تا زمان اجرا و بهره برداری را با طراحان متخصص مجموعه الفبای رستورانی با خیال راحت پیش ببرید.

 

  • پلان آشپزخانه و خرید تجهیزات

با توجه به متراژ و نوع رستوران ، نوع تجهیزات آشپزخانه رستوران مشخص می گردد و پس از آن نوبت به تاسیسات می رسد که بر اساس جانمایی دستگاه ها تعیین می گردد. مشاوره جهت انتخاب تجهیزات رستورانی مناسب و خرید تجهیزات با مناسبترین قیمت توسط کارشناسان مجموعه الفبای رستورانی صورت می گیرد.

 

  • چیدمان داخلی و خرید مبلمان و تجهیزات

با توجه به متراژ و محل قرار گیری سالن غذاخوری تعداد ،نوع و مدل مبلمان مشخص و سفارش میز و صندلی رستوران انجام می شود. بعد از خرید تجهیزات آشپزخانه و مبلمان رستوران نوبت به خرید سایر تجهیزات مانند ظروف ، پبجر، تجهیزات کانتر و … می باشد.

 

  • استخدام و آموزش کارکنان

استخدام پرسنل رستوران بر اساس نیازهای تعریف شده انجام میگیرد. بعنوان مثال برای استخدام کارکنان آشپزخانه باید بدانیم که درهر بخش آماده سازی، پخت و … چند نفر لازم داریم؟ یا برای سالن به چند نیروی کار نیاز است؟

آموزش پرسنل و کارکنان رستوران نیاز به مشاوره و آموزش درست و اصولی دارد زیرا این پرسنل و کارکنان یک رستوران هستند که می توانند باعث موفقیت یا بر عکس شکست یک رستوران شوند.

 

  • پشتیبانی

 کار راه اندازی رستوران به همینجا ختم نمی شود و تا پس از افتتاحیه نیز ادامه دارد. در حین کار رستوران برخی مشکلات،نقاط قوت و ضعف مشخص می شود که برای رفع یا تقویت آنها لازم است که هر چند وقت یکبار مشاوره و ارایه راهکار مناسب برای ادامه کار صورت گیرد. ارایه کلیه خدمات پشتیبانی تا رسیدن به یک ثبات در رستوران شما توسط مشاوران مجموعه الفبای رستورانی صورت می گیرد.

 


جهت راه اندازی صفر تا صد انواع رستوران ایرانی، ایتالیایی،فرانسوی و … با مشاوران ما در مجموعه الفبای رستورانی تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۰۸۵۳۱۱